AVIVIR Aloe Vera lotion jako "DOBRÁ VOLBA"

Datum: 21.2.2012
Testováno bylo 36 tělových mlék Informačním centrem pro životní prostředí a zdraví (IMS), což je nezávislé informační centrum financované z veřejných prostředků poskytnutých dánským Ministerstvem životního prostředí.

Při nákupu kosmetických produktů, pečujících o Vaši pleť, možná zvažujete přípravky, které uvádějí, že jsou ekologické nebo přírodní - s myšlenkou, že se tak staráte o životní prostředí a Vaše vlastní zdraví. Není to však zárukou toho, že jsou dané produkty bez problematických chemikálií.

Toto právě ukazuje test 36 ekologických nebo přírodních tělových mlék. Informační centrum pro životní prostředí a zdraví (IMS) v Dánsku zkontrolovalo téměř 40 deklarovaných složení produktů, aby zjistilo obsah problematických látek.

Test se zaměřil na následující body:

  • parfémy (pečující a čištící produkty mohou obsahovat vonné látky, které mohou způsobit kontaktní alergii. Některé vůně mohou mít také vliv na životní prostředí a naše zdraví jinými způsoby. Deklarovaná složení mohou označovat parfém také názvem aroma)
  • ostatní alergeny (u mnoh lidí se rozvíjejí alergie, chemické látky mohou být příčinou)
  • podezření na látky narušující funkci hormonů (některé látky ovlivňují náš hormonální systém)
  • látky škodlivé k životnímu prostředí (životní prostředí může být ovlivněno látkami, které používáme v našem každodenním životě)
  • podezření na CMR látky (některé látky mohou způsobit rakovinu, být mutageny či poškozovat reprodukci)
  • hlášeny Agentuře ochrany životního prostředí (při práci na výše uvedeném testu se IMS několikrát setkalo s produkty, které možná překračují zákon, IMS proto požádalo o pomoc úřady)

Z 36 testovaných tělových mlék bylo jen 7 tělových mlék bez obsahu látek problematických pro životní prostředí a zdraví. U zbývajících 29 tělových mlék byly zjištěny chemické látky, které mohou poškodit vodní životní prostředí nebo mohou mít vliv na Vaše zdraví. Produkty, které testem prošly jako "DOBRÁ VOLBA" (DET GODE VALG) jsou uvedeny v horní části stránky věnující se testu, viz. Kompletní informace o testu naleznete na stránkách IMS (informace jsou pouze v dánštině, vybrané části jsme uvedli výše, hlavní body testu jsou přeložené a barevně označené tak, aby odpovídaly puntíkům u testovaných produktů).

Všechny testované produkty (třetím produktem je AVIVIR Aloe Vera lotion).

Lotion 

 


Facebook