Novinka pro pacienty s osteoporózou

Datum: 25.11.2012
Přípravek OsteoRemin Forte ® je potravina pro zvláštní lékařské účely, která je určena k dietnímu postupu při úbytku kostní hmoty při osteoporóze. OsteoRemin Forte ® je určen pro pacienty s osteoporózou či v riziku rozvoje osteoporózy.

V České republice trpí osteoporózou přibližně 800.000 osob, tedy každý 13. Čech. Většina z nich o tom však neví. Téměř 75.000 osob z odhadovaných 800.000 podstupuje léčbu. 

Dánská společnost Biosym A/S spolu s internetovým obchodem Zdravinadzlato.cz přináší na trh zcela nový přípravek OsteoRemin Forte ®, který je určen k dietnímu postupu při úbytku kostní hmoty při osteoporóze. OsteoRemin Forte ®  je přípravek z kategorie – potravina pro zvláštní lékařské účely.

Přípravky této kategorie jsou vyvinuty na základě známých lékařských a nutričně vědeckých principů. Jsou zaměřeny na léčbu specifických nutričních potřeb vybrané populace pod lékařským dohledem. Nejsou alternativou k lékům, ale jsou určeny jako  jejich doplňky.

OsteoRemin Forte ® se skládá mimo jiné z rostlinného zdroje vápníku AlgaeCal ®, který dosud nebyl v České republice představen. Vstřebává se mnohem lépe než jiné formy vápníku, jakými jsou uhličitan a citrát. AlgaeCal ® je jediná forma vápníku, kde studie ukázaly, že dokáže úbytek kostní hmoty nejen zpomalit, ale i kostní hmotu  obnovit. Nejlepší výsledky byly získány v kombinaci s fyzickou aktivitou. 

OsteoRemin Forte ® obsahuje v doporučené denní dávce (4 tablety):

  • AlgaeCal ®: 850 mg; AlgaeCal ® pochází z mořských řas Algas Calcareas a obsahuje kromě vápníku některé stopové minerály, které jsou důležité pro kostní tkáně, zejména křemík. Křemík může být obtížné získat z jiných zdrojů a má známý význam pro kůži, vlasy a nehty.
  • Hořčík: 400 mg; Také hořčík hraje důležitou roli, neboť pokud nepřijmeme dost hořčíku ve stravě, je těžší absorbovat dostatek vápníku v těle. Část obsahu hořčíku v OsteoRemin Forte ® je získána z mořských řas Algas  Calcareas. Znamená to, že je hořčík poskytnut tělu ve snadno vstřebatelné, organicky vázané formě.
  • Vitamin D3: 30 μg; Vitamin D zvyšuje mimo jiné schopnost těla absorbovat vápník ze střeva a zlepšuje mineralizaci skeletu.
  • Vitamin K2: 100 μg; Vitamin K2 je důležitý faktor v procesu tvorby kostí a v kostech pomáhá udržovat vápník. Vitamin K2, který je relativně neznámý pro mnoho lidí, by neměl být zaměňován s vitaminem K1. Bezpochyby uslyšíme o jeho slibných výsledcích (mimo jiné v oblasti kostí) v budoucnosti více.

Co můžeme očekávat, když s užíváním přípravku OsteoRemin Forte ® začneme?

Výsledky studií prokázaly, že - jak již bylo uvedeno dříve -  složení přípravku OsteoRemin Forte ® dokáže úbytek kostí nejen zbrzdit, ale narušené kosti i obnovit. Nejlepších výsledků se dosahuje v kombinaci s fyzickou aktivitou. Je důležité podtrhnout, že OsteoRemin Forte ® není žádný zázračný prostředek. Obnova obsahu minerálů v kostech je dlouhodobý proces a během krátké doby se neprojeví.

Fyzická aktivita spolu s dalšími dobrými radami tvoří celkový podpůrný "balíček", se kterým člověk může začít pracovat sám, chce-li snížit nevyhnutelný úbytek kostí nastupující po dosažení čtyřicítky, a to zejména u žen po přechodu.  Takže kromě toho, že budete přijímat vápník ve stravě a zvážíte, zda doplňovat vápník užíváním účinného a velmi dobře vstřebatelného přípravku, jako je OsteoRemin Forte ®, který obsahuje i jiné vitaminy a minerály důležité pro kosti, můžete:

  • se hýbat: Je doloženo, že fyzická aktivita chrání proti osteoporóze a zlomeninám kostí:
  • vynechat kávu, jestliže se vám do těla každý den dostane 300 mg kofeinu. Toto množství odpovídá 3-6 šálkům denně, záleží na tom, jak je káva silná.
  • se pokusit udržet si normální hmotnost. Nízká tělesná hmotnost je rizikovým faktorem bez ohledu na pohlaví a lidskou rasu. Starší lidé by raději měli mít vyšší BMI – zvlášť pokud je to díky svalové hmotě. Stravovací návyky, fyzická aktivita a BMI spolu totiž úzce souvisí.
  • přestat kouřit a alkohol pít jen s mírou. Kouření zvyšuje riziko zlomeniny kyčle přibližně dvojnásobně. Totéž platí i pro alkohol, pokud se nepije jen přiměřeně.

Vědci zkoumají, jaký význam má velké množství masa – tzn. živočišných bílkovin – ve stravě, jaký význam má kvůli vysokému obsahu antioxidantů ovoce a zelenina a jakou roli může hrát stres. Tyto oblasti však zatím kompletně prozkoumány nejsou. 

Více informací o přípravku, složení a upozornění naleznete zde.

OsteoRemin Forte

 

 


Facebook