EPA-GLA+ (Omega-3-6-7-9) 120 tob.

zvětšit obrázek: EPA-GLA+ (Omega-3-6-7-9) 120 tob.
Speciální kombinace rybího oleje (Omega-3 a Omega-7) a rostlinných olejů (Omega-6 a Omega-9) v jedné tobolce!
Kategorie:Srdce, cholesterol
Značka:Biosym
Obsah:120 tobolek
Dostupnost:1 ks skladem
Akce
Původní cena644,-
Cena s DPH322,-
Cena bez DPH280,-

Počet kusů:   

Popis

Omega-3-6-7-9

  • Vyvážený doplněk prospěšných Omega-3-6-7-9 mastných kyselin a fosfolipidů ve formě rybího oleje, oleje z brutnáku lékařského a tekutého lecitinu.

  • Obsahuje přírodní, stabilní rybí olej z certifikovaného, trvale udržitelného rybolovu.

  • Obsahuje EPA, DHA (Omega-3), GLA (Omega-6), kyselina cis-11-vakcenová (Omega-7), kyselinu olejovou (Omega-9) a fosfolipidy.

Přirozená součást uvědomělého životního stylu

EPA-GLA+ obsahuje přírodní, stabilní rybí olej v kombinaci s olejem z brutnáku lékařského a tekutým lecitinem extrahovaným ze sojového leje. Získáte tak vyvážený doplněk Omega-3-6-7-9 mastných kyselin a fosfolipidů. EPA-GLA+ tvoří dobrý doplněk k příjmu ryb stravou, které by člověk měl jíst podle doporučení dánského Úřadu pro kontrolu potravin nejlépe dvakrát týdně. Složení je vždy upravováno podle nejnovějších výsledků zkoumání toho, kolik rybího tuku a dalších prospěšných mastných kyselin lidské tělo denně potřebuje. EPA-GLA+ je podáván v tobolkách z rybí želatiny.

Zájem o rybí tuk se probudil už v 70. letech, kdy dánští badatelé Bang a Dyerberg provedli řadu výzkumů u grónských lovců. Po několika expedicích do Grónska referovali o znatelném rozdílu ve zdraví srdce u tamních obyvatel oproti populaci v Dánsku. Na základě těchto zkoumání formulovali tito dva Dánové hypotézu, že Omega-3 mastné kyseliny z grónského jídelníčku velmi bohatého na ryby a mořské savce přispívají k posílení srdce Gróňanů. Tyto poznatky vzbudily velký mezinárodní zájem a stály na začátku rozsáhlého výzkumu rybího oleje.

Věnujte pozornost typu mastných kyselin

Omega-3 a Omega-6 mastné kyseliny jsou esenciální mastné kyseliny, které je zapotřebí tělu dodávat stejně, jako např. vitaminy, jelikož tělo není samo o sobě schopné si tyto důležité stavební látky vytvářet.

S EPA-GLA+ získáte mastné kyseliny Omega-3 v jejich nejvyšší formě, tzn. s nejdelším řetězcem a v té nejvíce nenasycené formě – také nazývané EPA (eikosapentaenová kyselina) a DHA (dokosahexaenová kyselina). Omega-3 působí v těle právě ve formě EPA a DHA. Jsou součástí všech buněčných membrán v těle, kde mají velký význam pro funkce buněk. Přijímáme-li Omega-3 mastné kyseliny, které jsou méně nenasycené a mají kratší řetězec, např. v podobě lněného oleje, musí se tyto mastné kyseliny k tomu, aby měly příznivý účinek, nejprve v těle přeměnit na polynenasycené s dlouhým řetězcem EPA a DHA. Tato přeměna je závislá na mnoha různých faktorech a klesá mj. s přibývajícím věkem.

EPA-GLA+ obsahuje také olej z brutnáku lékařského a tekutý lecitin. Olej z brutnáku lékařského má přirozeně vysoký obsah zdravých Omega-6 mastných kyselin zvaných GLA (kyselina gama-linolenová) a Omega-9 mastných kyselin. Lecitin obsahuje fosfolipidy, které jsou důležitou součástí veškerých buněčných membrán.

Zdraví prospěšné účinky

EPA-GLA+ obsahuje polynenasycené Omega-3 mastné kyseliny s dlouhým řetězcem EPA a DHA, které můžeme normálně získat z ryb, a GLA z oleje z brutnáku lékařského.

EPA-GLA+ obsahuje také Omega-6 mastné kyseliny (kyselina linolová) a cholin a inositol.

Všechny mají dlouhou řadu pozitivních účinků na zachování našeho zdravotního stavu, včetně zejména:

  • EPA a DHA přispívají k normální činnosti srdce.
  • DHA přispívá k udržení normální činnosti mozku.
  • DHA přispívá k udržení normálního stavu zraku.
  • Kyselina linolová přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi.
  • Cholin přispívá k normálnímu metabolismu lipidů.
  • Cholin přispívá k udržení normální činnosti jater.
  • Cholin přispívá k normálnímu metabolismu homocysteinu.

EPA a DHA přispívají k normální činnosti srdce, což bylo od dob prvního pozorování v Grónsku dokázáno celou řadou studií. Tyto dvě mastné kyseliny mají vliv na různé mechanismy, které přispívají k normální činnosti srdce. Kromě toho přispívá DHA k udržení normálního stavu zraku a normální činnosti mozku. DHA je nejdůležitější mastnou kyselinou v mozkové tkáni. Buněčné membrány v šedé kůře mozkové a v sítnici oka mají velmi vysoký obsah DHA.

Kyselina linolová přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. Tohoto efektu je dosaženo při denním příjmu 10 g kyseliny linoleové prostřednictvím stravy a/nebo doplňků stravy. EPA-GLA+ obsahuje 1,05 g kyseliny linoleové v denní dávce.

Jistota a kvalita

EPA-GLA+ rovná se jistota a kvalita! Pro zamezení oxidace a následného žluknutí ve výrobním procesu, je přípravek EPA-GLA+ vyráběn v ochranné atmosféře, bez přístupu atmosférického kyslíku, a olej je tudíž ochráněn před oxidací. Navíc má lecitin na mastné kyseliny stabilizační efekt, který také zabraňuje žluknutí. Toto je, mimo jiné, vysvětlení, proč právě EPA-GLA+ má neobvykle dobrá peroxidová čísla.

Analýzy různých vzorců ukazují, že přípravek EPA-GLA+, uchovávaný při pokojové teplotě po dobu 9-40 měsíců, má peroxidová čísla v rozmezí 0,4-1,5 a počáteční stav žluknutí oleje je při peroxidovém čísle 20. V souladu s požadavky platných dánských právních předpisů jsou veškeré aktivní oleje kontrolovány na přítomnost těžkých kovů, pesticidů atd., tak je zajištěn kvalitní přípravek s čistými, stabilními mastnými kyselinami ze 3 hodnotných olejů - vše v jedné tobolce.

Ekologie 

Rybí olej v EPA-GLA+ je certifikován nezávislou ekologickou organizací Friend of the Sea. Biosym tak může garantovat, že rybí olej pochází z trvale udržitelného rybolovu a je možné vystopovat jeho původ až ke konkrétní lodi. Trvale udržitelný rybolov spočívá mimo jiné v tom, že rybolov nepoškozuje mořské dno nebo nevede k nadměrnému výlovu ryb. Certifikace znamená také, že jsou dodržována přísná pravidla a ekologické požadavky tak, aby se minimalizoval dopad na zemské klima. 

EPA-GLA+ - dánská kvalita založena na výzkumu a know-how!

Složení a informace pro uživatele:

Doporučená denní dávka pro dospělé a děti od 11 let: 4 tobolky.

1200 mg oleje z brutnáku lékařského (Borago officinalis). Lisovaný za studena. Obsahuje více GLA (Omega-6) než jakékoli jiné oleje a kyselinu olejovou (Omega-9).

1200 mg rybího oleje. Přírodní, stabilní olej z volně žijících ryb. Má neutrální chuť. Přírodní zdroj Omega-3 mastných kyselin EPA a DHA a kyseliny palmitolejové Omega-7 mastné kyseliny.

1260 mg lecitinu. Tekutý lecitin z řepkového oleje, který neobsahuje GMO (geneticky modifikované organismy). Lecitin obsahuje mimo jiné fosfolipidy, cholin a inositol a také kyselinu olejovou Omega-9 mastnou kyselinu.

Obsah mastných kyselin ve 4 tobolkách:

Omega-3: Omega-6:  Omega-7: Omega-9: Jiné:
EPA 428 mg    GLA 268 mg    kyselina cis-11-vakcenová 96 g     Kyselina olejová     1000 mg    Fosfolipidy     
300 mg Cholin
Inositol
Kyselina linolová   760 mg

Složení: rybí olej, řepkový lecitin (z řepkového oleje bez GMO – geneticky modifikovaných organismů), olej z brutnáku lékařského, řepkový olej. Tobolky: rybí želatina. Zvlhčující látka: glycerol (rostlinný).

Přípravek není určen dětem do 3 let. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Potravinové doplňky nenahrazují pestrou a vyváženou stravu a zdravý životní styl.

Skladujte v suchu při pokojové teplotě. Ukládat mimo dosah dětí!


 

 


Facebook