OmniKrill (krilový olej NKO)

zvětšit obrázek: OmniKrill (krilový olej NKO)
500 mg krilového oleje (Neptune Krill Oil) v jedné tobolce. Omega-3 mastné kyseliny (EPA,DHA) v nové formě – jako Omega-3 fosfolipidy.
Kategorie:Srdce, cholesterol
Značka:Biosym
Obsah:60 tobolek
Dostupnost:dočasně nedostupný
Cena s DPH670,-
Cena bez DPH583,-

Počet kusů:   

Popis

Krilový olej

 • Obsahuje krilový olej té nejvyšší kvality - originální NKO® (Neptune Krill Oil).

 • Dodává tělu zdravé Omega-3 mastné kyseliny (EPA, DHA) v nové formě – tedy jako Omega-3 fosfolipidy.

 • Má přirozeně vysoký obsah antioxidantů, které olej stabilizují - obsahuje vysokou dávku Astaxanthinu.

OmniKrill® byl oceněn v Dánsku obchody se zdravou výživou jako Zdraví prospěšný produkt roku 2011 se slovy:

 • dobrá kvalita;
 • prospěšný účinek;
 • ohled na životní prostředí;
 • vysoký obsah aktivních látek;
 • inovativní a průkopnický.

Olej má svůj původ v moři kolem Antarktidy - světově nejčistší vody - kde kril, také známý jako Krunýřovky krillové, žije ve velkých koloniích. Olej dodává tělu zdravé Omega-3 mastné kyseliny EPA a DHA v nové formě - tedy jako Omega-3 fosfolipidy, které jsou složeny z Omega-3 mastných kyselin a fosfolipidů.

EPA a DHA jsou esenciální mastné kyseliny v tom smyslu, že musí být tělu dodávány stejně jako např. vitaminy, protože tělo si nemůže samo o sobě tyto životně důležité stavební kameny tvořit. OmniKrill® je první přípravek v Dánsku s touto novou generací Omega-3 mastných kyselin. Olej je skutečný, originální NKO krilový olej, který se ze všech krilových olejů nejlépe vstřebává a přirozeně nese tento zcela nový typ Omega-3 mastných kyselin a antioxidantů.

Olej v OmniKrill® je podáván v tobolkách vyrobených z ryb, protože tento ”přirozený” obal je ideální volbou pro přípravek mořského původu. Nemá chuť ryb a nezpůsobuje ”říhání”.

Fantastický kril

Prospěšný obsah v krilovém oleji souvisí mimo jiné s tím, že kril má zcela specifické složení mastných kyselin. Má velmi vysokou koncentraci Omega-3 mastných kyselin s dlouhým řetězcem (EPA a DHA) ve formě Omega-3 fosfolipidů a toto složení mastných kyselin je důvodem pro úžasnou schopnost krilu přežít v krutých antarktických vodách. Omega-3 fosfolipidy mají zásluhu na tom, že jsou buňky krilu velmi pružné i při okolních, extrémně nízkých teplotách. Tato pružnost je důlěžitá pro všechny buňky, aby mohly optimálně fungovat – totéž platí pro lidské buňky. 

Pružnost našich buněk ve vysoké míře odráží to, jaké mastné kyseliny svou stravou přijímáme. Kril žije pouze z řas, které mají vysoký obsah nenasycených Omega-3 mastných kyselin, a proto jsou buňky krilu schopné zůstat pružné i v antarktických ledových vodách. Tento prospěšný vliv Omega-3 na buňku krilu mohou lidé využít při příjmu krilového oleje. Lidské buňky se skládají převážně z fosfolipidů a je to právě na buněčné úrovni, kde mají mastné kyseliny svůj efekt.

Srdce

Omega-3 mastné kyseliny s dlouhým řetězcem EPA a DHA přispívají k udržení normálních srdečních funkcí. Tento příznivý účinek nastává při příjmu 250 mg EPA a DHA denně a 2 tobolky OmniKrillu® dodávají již 240 mg. Dokonce v lépe vstřebatelné formě.

Originální krilový olej

OmniKrill® obsahuje originální NKO® (Neptune Krill Oil), který se v mnoha ohledech liší od jiných přípravků s krilovým olejem

 • získává se velice šetrným, patentovaným procesem, který zaručuje vysoký obsah aktivních látek;
 • studie indikují, že je vstřebáván lépe než jiné přípravky s krilovým olejem;
 • má nejvyšší obsah antioxidantu Astaxanthinu – až 10-25krát vyšší než jiné krilové oleje;
 • byl testován v celé řadě kvalitně navržených klinických studií na lidech, které potvrzují příznivý účinek a vysokou vstřebatelnost.

Červený olej – přirozeně stabilní

Astaxanthin (antioxidant) dodává krilovému oleji onu typickou červenou barvu, kterou známe i z mnoha dalších ryb a korýšů jako například lososa, krevet a humra. Astaxanthin z krilu je ovšem naprosto unikátní, protože se přirozeně vyskytuje ve 100% esterifikované formě, díky které se vstřebává do těla přímo. Astaxanthin je ve stejné skupině jako betakaroten, který se vyskytuje v mrkvi, a lykopen, který obsahují rajčata.

Krilový olej v OmniKrill® se získává speciálním patentovaným procesem, který je velmi šetrný a zajišťuje, že tento krilový olej má mnohem vyšší obsah např. Astaxanthinu než jiné krilové oleje. Dvě tobolky OmniKrill® tak obsahují okolo 1000 μg Astaxanthinu.

Do běžného rybího oleje se přidávají normální antioxidanty např. ve formě vitaminu E, aby se zabránilo žluknutí, to ovšem u krilového oleje není nutné. Astaxanthin je přírodní antioxidant, který olej stabilizuje a chrání před žluknutím.

Krilový olej ve srovnání s rybím olejem

Krilový olej se od běžného rybího oleje liší hlavně ve dvou ohledech. Především je velká část Omega-3 mastných kyselin v krilovém oleji vázána na fosfolipidy. Běžný rybí olej obsahuje Omega-3 mastné kyseliny vázané na triglyceridy.

Nejnovější výzkum Omega-3 mastných kyselin ukázal obzvlášť prospěšný účinek, když byly přijímány ve formě Omega-3 fosfolipidů z krilového oleje. Omega-3 fosfolipidy jsou polární diglyceridy, jsou tak více rozpustné ve vodě a rychleji se štěpí na vstřebatelné monoglyceridy a volné mastné kyseliny. Studie potvrzují, že Omega-3 mastné kyseliny z krilového oleje se vstřebávají až o 50% lépe než běžné rybí oleje, kde jsou Omega-3 mastné kyseliny jako triglyceridy.

Navíc Omega-3 mastné kyseliny (EPA A DHA) mají nejlepší účinek v těle ve formě Omega-3 fosfolipidů. To je spojeno s tím, že jsou fosfolipidy významnou složkou buněk těla a dodávání Omega-3 fosfolipidů z krilového oleje je z tohoto důvodu prospěšné pro údržbu mnoha buněk těla.

Druhý velký rozdíl mezi krilovým olejem a rybím olejem je obsah přírodních antioxidantů. Krilový olej má, jak bylo zmíněno, v porovnání s rybím olejem přirozeně vysoký obsah antioxidantů, které chrání olej před oxidací a žluknutím. Tento obsah také znamená. že krilový olej má antioxidační účinek, který je 47krát vyšší než u běžného rybího oleje, za což vděčí především obsahu Astaxanthinu.

Udržitelný rozvoj

Kril je důležitou součástí ekosystému Antarktidy. Váha jedné krunýřovky dosahuje do dvou gramů a jejich životnost se pohybuje v rozmezí mezi pěti až deseti lety. Celková hmotnost krilu je kolem 400 milionů tun, čímž jsou nejúspěšnějším živočišným druhem na světě.

Mezinárodní organizace Convention on the Conservation of Antarctic Marine Living Resources (CCAMLR) dohlíží na lov krunýřovek, aby byly zajištěny trvale udržitelné stavy antarktického krilu. Dozor této organizace zajišťuje, aby se pro výrobu krilového oleje používala jen naprosto malá část krilu a aby zvířata, která se krilem živí, nebyla jeho výlovem dotčena. Více informací si můžete přečíst na www.ccamlr.org.

Doporučení dánského Úřadu pro kontrolu potravin

EPA A DHA jsou, jak již bylo zmíněno, esenciální mastné kyseliny, které se musí do těla přidávat, protože tělo je samo nemůže tvořit. Nejlepší způsob, jak si zajistit dostatečný přísun Omega-3, je jíst ryby, protože mastné kyseliny EPA a DHA s dlouhým řetězcem se nacházejí jen v produktech z ryb. Úřad pro kontrolu potravin doporučuje jíst ryby dvakrát týdně jako hlavní jídlo nebo jednou týdně jako hlavní jídlo a skoro každý den jako vedlejší. Je dobré střídat mastné ryby jako je losos, sleď a makrela s málo tučnými, např. treskou, tuňákem a platýsem. Za týden by měl člověk sníst 200-300 g ryb.

Krilový olej je dobrým doplňkem k denní nebo týdenní dávce ryb.

Oceněn jako Zdraví prospěšný produkt roku 2011. Čtěte více zde.

Složení a informace pro uživatele:

Doporučená denní dávka pro dospělé a děti od 11 let: 2 tobolky.

Obsah: 2 tobolky        
100 % Neptune Krill oil (krilový olej) 1000 mg
Obsah mastných kyselin
Mořské fosfolipidy 450 mg
Omega-3 mastné kyseliny 250 mg
- z toho EPA 136 mg
- z toho DHA 60 mg
Astaxanthin (antioxidant) 360 μg
Cholin 50 mg

Složení: 100 % Neptune Krill oil (krilový olej): extrakt lipidů z korýšů antarktického krilu Euphausia superba (Krunýřovka krillová), Tobolky: rybí želatina, voda. 

Upozornění: Neužívejte při alergii na korýše. Přípravek není určen dětem do 3 let. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Potravinové doplňky nenahrazují pestrou a vyváženou stravu a zdravý životní styl.

Skladujte v suchu při pokojové teplotě. Ukládat mimo dosah dětí!


 

 


Facebook