OmniQ10 Energy

zvětšit obrázek: OmniQ10 Energy
Koenzym Q10 ve vysoké dávce (100 mg) a kvalitě. Q10 se nachází ve všech tělních buňkách a je látkou podobnou vitaminum. Hraje důležitou roli při tvorbě energie v buňkách. Jako nosič je vybrán slunečnicový lecitin, protože jeho obsah užitečných mastných kyselin podporuje dobrou a efektivní vstřebatelnost Q10 ve střevě. Obsahuje také vitamin C, který podporuje účinek Q10. Tobolky jsou zcela rostlinné!
Kategorie:Energie, vitalita, detox
Značka:Biosym
Obsah:60 tobolek
Dostupnost:15 ks skladem
Akce
Původní cena507,-
Cena s DPH254,-
Cena bez DPH221,-

Počet kusů:   

Popis

Koenzym Q10

  • Q10 přispívá k tvorbě energie v tělních buňkách.

  • Schopnost vytvářet Q10 s přibývajícím věkem klesá.

  • Nosičem je slunečnicový lecitin bohatý na užitečné mastné kyseliny.

  • Přidán vitamin C, který podporuje účinek Q10, přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, snižuje únavu a chrání buňky před oxidačním stresem.

  • Vhodný i pro vegany a vegetariány!

Koenzym Q10 hraje důležitou roli při tvorbě energie v tělních buňkách. Vysoká koncentrace Q10 se nachází v orgánech a tkáních s vysokou spotřebou energie, tzn. obzvláště ve svalech. Srdce je proto orgánem s nejvyšším obsahem Q10.

V každé jednotlivé tělesné buňce jsou malé "elektrárny" - tzv. mitochondrie. Právě v těchto místech si tělo vytváří energii z živin, které jsou přijímány stravou - tedy z bílkovin, sacharidů a z tuků. Energie je však pro tělo použitelná až poté, co je pomocí Q10 přetvořena na molekuly ATP (adenosintrifosfát). ATP funguje jako buněčné palivo a je proto nezbytné pro veškeré tělesné funkce. Q10 je tedy předpokladem pro to, aby tělo mohlo využít energii ze stravy.

Lepší vstřebatelnostVegan Society logo

Společnost Biosym jako první v Dánsku uvedla na trh vegansky certifikovaný přípravek s koenzymem Q10, kdy tobolky jsou zcela rostlinné. Je proto možné pro všechny, včetně veganů, přijímat vysoce kvalitní koenzymový přípravek.

Nová forma tobolek potřebuje méně pomocných látek než dříve. Toto je součástí Biosym Pure® strategie, kdy se Biosym snaží nabídnout tak čisté produkty, jak je to jen možné, s použitím co nejméně pomocných látek.

Tobolky OmniQ10 Energy prokázaly v pokusech měřených po dobu 24 měsíců působivou stabilitu obsahu Q10 a ukázala se až o 32 % lepší vstřebatelnost v porovnání s Q10 v běžných želatinových tobolkách, ve kterých byla i původní varianta OmniQ10.

AUC při různych formách podáváníGraf: osa X představuje 4 různé typy podávání Q10 - prášek v tobolce, měkký gel v tobolce, šumivá tableta a tobolka jako v OmniQ10 Energy, osa Y představuje AUC (area under the curve - "oblast pod křivkou"), což je vyjádření možství Q10 v plazmě v průběhu času (hodin). Různé formy podání Q10 a množství v plazmě se porovnávají k měkkému gelu (100 %). Prášek v tobolce poskytuje nižší množství Q10 v plazmě, zatímco šumivé tablety a tobolky OmniQ10 Energy poskytují vyšší množství v plazmě - 110 % šumivé tablety a tobolky OmniQ10 Energy 132 %, tedy o 32 % více než měkké želatinové tobolky.

Q10 je v tucích rozpustná látka podobná vitaminům, což znamená, že se Q10 špatně vstřebává ze střeva, jestliže nejsou přítomny ty správné tuky při konzumaci Q10. Z těchto důvodů byl vybrán jako nosič v OmniQ10 Energy slunečnicový lecitin. Slunečnicový lecitin byl také vybrán proto, aby přípravek mohly užívat i osoby s intolerancí soji.

Lecitin se skládá především z tzv. fosfolipidů a má tu vlastnost, že ovlivňuje distribuci v tucích rozpustných látek po těle. Buněčné membrány mitochondrií, kde je Q10 aktivní, se skládají až z 90% z fosfolipidů. Lecitin je proto ideální látkou pro přepravu Q10 po těle.

OmniQ10 Energy obsahuje také vitamin C, který přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, snižuje únavu a chrání buňky před oxidačním stresem.

Potřeba koenzymu Q10

Q10 se v těle vyskytuje v přirozené formě, jelikož je tělo samo schopno Q10 vytvářet. Tato schopnost však s přibývajícím věkem klesá, což je pravděpodobným faktorem, podílejícím se na samotném procesu stárnutí. Taktéž některé choroby snižují schopnost produkovat Q10. Odhaduje se, že obsah Q10 v těle je nejvyšší kolem 20. roku, poté se zvyšujícím se věkem klesá.

Ať už je příčina nedostatku Q10 jakákoliv, ovlivní v první řadě tkáně, které mají vysoké spalování, tj. srdce, svaly, imunitní systém, žaludeční sliznice a dásně.

Q10 nalezneme mj. v masu a rybách. Odhaduje se, že denní přísun Q10 ze stravy je v rozsahu 5-20 mg. Vlastní zásoba Q10 v těle se předpokládá 1-1,5 g, kdy hlavní část je v srdci usazena v srdci, játrech a ledvinách.

Složení a informace pro uživatele:

Doporučená denní dávka pro dospělé a děti od 11 let: 1 tobolka.

1 tobolka obsahuje:

- Koenzym Q10 100 mg

- Vitamin C 44 mg

- Slunečnicový lecitin 150 mg

Složení: slunečnicový lecitin. ubidecarenon (koenzym Q10).  L-askorbová kyselina, slunečnicový olej. Rostlinné tobolky: hydroxypropyl methyl celulóza, oxid železa (přírodní barvivo a ochrana před světlem).

Upozornění: Přípravek se nedoporučuje u osob, které užívají léky na srážlivost krve, a u osob s cukrovkou.

Přípravek není určen dětem do 3 let. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Potravinové doplňky nenahrazují pestrou a vyváženou stravu a zdravý životní styl.

Skladujte v suchu při pokojové teplotě. Ukládat mimo dosah dětí!


 

 


Facebook