OmniVegan (multivitamín bez živočišných přísad)

zvětšit obrázek: OmniVegan (multivitamín bez živočišných přísad)
Silný a vyvážený multivitaminový/minerální přípravek, který obsahuje 28 vitaminů, minerálů, antioxidantů a dalších živin. Vhodný i pro vegany, vegetariány.
Kategorie:Multivitamíny
Značka:Biosym
Balení:84 g
Obsah:90 tablet
Dostupnost:skladem
Cena s DPH559,-
Cena bez DPH486,-

Počet kusů:   

Popis

Vyvážený multivitamin s minerály

  • 28 vitaminů, minerálů, antioxidantů a dalších základních živin

  • Veganský vitamin D3

  • Přírodní beta-karoten

  • Přírodní vitamin E a ve vysoké síle

  • Vysoká síla vitaminu C

  • Vitamin K1 i K2

  • Vitamin B12 ve formě metylkobalaminu

  • Kyselina listová ve formě methylfolátu

  • Organicky vázané minerály

  • Cholin a fosfolipidy

Přípravek je použitelný pro všechny. Neobsahuje ŽÁDNÉ živočišné zdroje a je díky tomu registrovaný u "The Vegan Society" ve Velké Británii. Registrace u "The Vegan Society" je pro Vás zárukou toho, že je Omnivegan 100% veganský, tedy vhodný i pro vegany a vegetariány.

"The Vegan Society" je nezisková organizace založená roku 1944, která jako první přišla s pojmem "vegan" a je celosvětově jednou z vedoucích organizací ve svém oboru. "The Vegan Society" zkontrolovala a schválila složky v přípravku OmniVegan jako vhodné pro vegany, vegetariány a další.

Vitamin D3 z veganského zdroje

Biosym nabízí jako první v Dánsku veganský vitamin D3 ze speciálně vybraného divokého lišejníku. Lišejník se skládá z houbové části a části řasy, které spolupracují v jakési symbióze.

Vitamin A ve formě přírodního beta-karotenu

Beta-karoten má tu výhodu, že se v těle přetváří na vitamin A, když je potřeba.  Kromě toho je dávka snížena, neboť většina z nás přijímá určité množství vitaminu A stravou. Multivitamin OmniVegan® je tak nyní vhodný i pro těhotné ženy. Zdrojem beta-karotenu je řasa dunaliella salina.

S fosfolipidy

Slunečnicový lecithin je nyní součástí OmniVeganu®. Slunečnicový lecitin obsahuje užitečné fosfolipidy, které přispívají k efektivnímu využívání ostatních živin.

OmniVegan obsahuje mimo jiné vitaminy A, B, C, D, E, K a minerály vápník, hořčík, železo, zinek, měď, jód, mangan, chrom a selen.

Níže je uvedena celé řada fyziologických účinků vitaminů, minerálů a stopových prvků - všechny schváleny evropskými zdravotnickými orgány. Je to jen příklad, nejedná se o plný výčet.

Jak působí vitaminy a minerály?

Imunitní systém - Vitamin A, C, D, vitaminy skupiny B (B6, kyselina listová, vitamin B12) stejně jako železo, zinek, měď a selen přispívají k normální fuknci imunitního systému.

Oxidační stres - Vitamin C, B2, E, zinek, měď, mangan a selen přispívají k ochraně buněk před oxidačním stresem. Jsou také známé jako antioxidanty.

Energetický metabolismus - Vitamin C, vitaminy skupiny B (vitamin B1, B2, niacin, kyselina pantothenová, vitamin B6, biotin, vitamin B12), vápník, železo, jód, měď, hořčík a mangan přispívají k normálnímu energetickému metabolismu.

Únava - Vitamin C, vitaminy skupiny B (vitamin B2, niacin, foláty, kyselina pantothenová, vitamin B6, B12), železo a hořčík přispívají ke snížení únavy.

Nervový systém - Vitamin C, vitamíny skupiny B (vitamin B1, vitamin B2, niacin, vitamin B6, biotin a vitamin B12), hořčík, měď, jód a přispívat k normální činnosti nervové soustavy.

Hormonální systém - d přispívá k normální produkci hormonů štítné žlázy a normální funkcí štítné žlázy. Selen přispívá k normální tvorbě spermií. Kyselina pantothenová přispívá k normální syntéze a metabolismu steroidních hormonů. Vitamin B6 přispívá k regulaci hormonálních aktivit a zinek přispívá k udržení normální hladiny testosteronu v krvi.

Kosti a zuby -
Vitamin D, K, vápník, hořčík, zinek a mangan přispívají k udržení normálních kostí. Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu, který je důležité pro normální funkci kostí. Vápník je potřebný pro udržení normálních zubů, vitamin D a hořčík přispívají k udržení normálních zubů. Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu, který je důležitý pro normální funkci zubů a dásní.

Svaly - Vitamin D, vápník a hořčík přispívají k udržení normální funkce svalů.

Krev -
vitamin K a vápník přispívají k normálnímu srážení krve. Železo přispívá k normální produkci červených krvinek a hemoglobinu a tím k normálnímu transportu kyslíku v těle. Vitamíny skupiny B - Vitamin B2 přispívá k udržení normálních červených krvinek, vitamin B6 a vitamin B12 přispívají k normální tvorbě červených krvinek, Folát přispívá k normální krvetvorbě.

Srdce -
Vitamin B1 přispívá k normální srdeční funkci.

Zrak -
Vitamin A, B2 a zinek přispívají k udržení normálního vidění.

Kůže, vlasy a nehty -
Vitamin A, vitaminy skupiny B (vitamin B2, niacin, biotin), zinek a jód přispívají k udržení normálního stavu pokožky. Měď přispívá k normální pigmentaci pokožky. Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu, který je důležitý pro normální funkci pokožky. Biotin, zinek a selen pomáhají udržet normální vlasy, měď přispívá k normální pigmentaci vlasů. Zinek a selen přispívají k udržení normálních nehtů.

Upozornění: OmniVegan od Biosymu obsahuje riboflavin (vitamin B2), který barví moč na tmavě žlutou. Toto je normální a zcela neškodné.  

Složení a informace pro uživatele:

Doporučená denní dávka pro dospělé a děti od 11 let: 2 tablety. Složení: 2 tablety obsahují:

Vitaminy   % DDD Minerály   % DDD
Vitamin A (betakaroten z řasy dunaliella salina) 400 μg 50 % Vápník (lithothamnium calcareum) 120 mg 15 %
Vitamin D3 (cholekalciferol z lišejníkového extraktu)                         20 μg 400 % Hořčík (oxid hořečnatý/lithothamnium calcareum) 58 mg

15 %

Vitamin E (D-α-tokoferyl-sukcinát) 30 mg 250 % Zinek (bisglycinát zinečnatý)   18 mg 180 %
Vitamin C (L-askorbová kyselina) 300 mg 375 % Měď (bisglycinát měďnatý) 0,4 mg 40 %
Vitamin B1 (thiamin-mononitrát) 20 mg 1.818 % Mangan (bisglycinát manganatý) 2 mg 100 %
Vitamin B2 (Riboflavin) 20 mg 1.429 % Selen (kvasnice obohacené selenem) 160 μg 291 %
Niacin (nikotinamid) 30 mg 188 % Chrom (pikolinát chromitý) 150 μg 375 %
Vitamin B6 (pyridoxin-hydrochlorid) 14 mg 1.000 % Molybden (molybdenan sodný) 100 μg 200 %
Kyselina listová (L-methylfolát vápenatý) 400 μg 200 % Jód (jodid draselný) 150 μg 100 %
Vitamin B12 (methylkobalamin) 50 μg 2000 % Železo (bisglycinát železnatý) 14 mg 100 %
Biotin (D-biotin) 200 μg 400 % Křemík (oxid křemičitý) 20 mg není definována
Vitamin K1 + K2 (fytomenadion/menachinon) 100 μg 133 % Bór (boritan sodný) 3 mg není definována
Kyselina pantothenová (kalcium-D-pantothenát)                20 mg

333  %

Cholin (VitaCholine - cholin bitartrát) 50 mg

 není definována

Slunečnicový lecitin (směs fosfolipidů) 50 mg

není definována

Inositol (inositol/inositol nikotinát)

50 mg

 není definována

Složení: výše uvedené složky. Zpevňující látky:  Mikrokrystalická celulóza, kyselina stearová, hořečnaté soli mastných kyselin (rostlinné). Plnidlo: hydroxypropyl methyl celulóza, hydroxypropyl celulóza, uhličitan vápenatý, barvivo: jablko, spirulina, citron a světlice (přírodní barviva).

Přípravek není určen dětem do 11 let. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není náhrada pestré stravy.

Skladujte v suchu při pokojové teplotě. Ukládat mimo dosah dětí!


 

 


Facebook