Osteoform (vápník, hořčík, vitamin D)

zvětšit obrázek: Osteoform (vápník, hořčík, vitamin D)
Unikátní kombinovaný přípravek s 400 mg vápníku, 200 mg hořčíku a 20 µg vitaminu D v denní dávce. Jejich stálý a dostačující přísun má rozhodující význam pro vývoj a udržení kostí.
Kategorie:Klouby, kosti, zuby
Značka:Biosym
Balení:138 g
Obsah:120 tablet
Dostupnost:skladem
Cena s DPH332,-
Cena bez DPH289,-

Počet kusů:   

Popis

Unikátní kombinovaný přípravek

  • Obsahuje vápník a hořčík, které jsou potřebné pro udržení normálního stavu kostí.

  • Obsahuje 20 µg vitaminu D, který zvyšuje vstřebávání vápníku.

  • Dodává tělu lehce vstřebatelný vápník, hořčík a vitamin D v té správné dávce.

Osteoform je kombinovaný přípravek, který dodává tělu 400 mg vápníku, 200 mg hořčíku a 20 µg vitaminu D v denní dávce.

Stálý a dostačující přísun vápníku, hořčíku a vitaminu D má rozhodující význam pro udržení normálního stavu kostí. Společnost Biosym proto v přípravku Osteoform zkombinovala tyto tři důležité živiny, které tak zajišťují nezbytný přísun vápníku a hořčíku společně s extra vysokým přísunem vitaminu D.

Speciální kombinace lehce vstřebatelných vazeb vápníku a hořčíku

Osteoform obsahuje speciální kombinaci lehce vstřebatelných vazeb vápníku a hořčíku (citrát/uhličitan/oxid). Tato kombinace je důležitá, protože citráty a oxidy (hořčíku) v těle vysokou vstřebatelnost (biologická dostupnost), zatímco uhličitany jsou zdrojem s nejvyšším přirozeným obsahem vápníku a hořčíku. Tato kombinace tedy zajišťuje dobré vstřebání minerálů nezávisle na věku či míře kyselosti žaludku.

Zvýšená biologická dostupnost vzniká tím, že jsou různé vazby, jako např. citráty, oxidy nebo uhličitany, vstřebávány při různých hodnotách pH. Hodnoty pH žaludku a střev se liší podle konkrétní části trávicího traktu. Z toho důvodu jsou citráty, oxidy a uhličitany vstřebávány v různých částech trávicího traktu, a sice, kde je pro jednotlivé vazby optimální hodnota pH.

V praxi to znamená, že kombinace tří vazeb v přípravku Osteoform má daleko větší pole působnosti v trávicím traktu, než kdyby byl použit pouze jeden zdroj. Výsledkem je, že množství vápníku a hořčíku, které se vstřebá v těle, je vyšší, než pokud by byly formy použity odděleně.

Zdroje vápníku a hořčíku, které jsou obsaženy v přípravku Osteoform, jsou dobře známé pro jejich vliv na udržení normálního stavu kostí a zubů.

Prospěšný vápník a hořčík

Přísun vápníku přispívá k udržení normálního stavu zubů a kostí, jelikož je jejich důležitou složkou. Přísun hořčíku je také důležitý pro udržení normálního stavu kostí a zubů proto, že se podílí na jejich formování. Více jak polovina hořčíku obsaženého v těle se nachází v kostech. Zbytek se nalézá mj. ve svalech a v srdci a je všeobecné známé, že hořčík přispívá k normální činnosti svalů.

Hořčík ovlivňuje činnost více než 300 enzymů v těle a je tak důležitý pro celou řadu tělesných funkcí. Dotyčné enzymy jsou zapojeny do mnoha životně důležitých procesů a některé z těchto procesů se neaktivují, pokud není dostatečný hořčík přítomen v těle.

Hořčík hraje také důležitou roli ve vztahu k vápníku v těle. Souvisí to s tím, že má hořčík důležitý regulační vliv na schopnost buněk – obzvláště buněk kostí – vstřebávat vápník. Přítomnost dostatečného množství hořčíku v těle zajišťuje, že je vápník ukládán na správná místa, včetně kostních buněk, a proto bychom vždy společně s přísunem vápníku, měli tělu dodávat hořčík. Tohoto lze lehce dosáhnout s pomocí přípravku Osteoform, který obsahuje vápník i hořčík.

Vysoký obsah vitaminu D

Osteoform má navíc vysoký obsah vitaminu D. Vitamin D je důležitý pro vývoj kostí a jejich pevnost po celý život. Souvislost je taková, že vitamin D zvyšuje vstřebávání vápníku, který přijímáme stravou, a vápník, jak již bylo zmíněno, je důležitou složkou kostí. 

V posledních letech se vitamin D stal středem pozornosti a nejnovější vědecké výzkumy ukazují, že tento vitamin má více účinků, nežli se dříve předpokládalo. Vědci soudí, že je v současné době potřeba vitaminu D vyšší, nežli se původně domnívali. Jistým skupinám lidí, mezi něž patří např. těhotné, starší lidé a osoby, které se celoročně nevystavují slunci, se doporučuje užívat doplněk stravy s vitaminem D.

Další živiny jsou důležité

Když se jedná o zdraví kostí, soustředíme se příliš často výlučně na vápník a vitamin D a jejich význam pro tvorbu minerální části kostí. Na pojivé tkáně kostí, také nazývané kostní organická matrix (organická kostní hmota), není kladen takový důraz, přestože jsou stejně důležité. Vitaminy a minerály, které obnovují organickou část kostí, jsou přinejmenším stejně důležité pro zdraví kostí jako vápník, hořčík a vitamin D.

Kostní organická matrix se skládá mj. z proteinů, které pojí vápník a fosfor v kostní tkáni, a pokud je těchto proteinů nedostatek, je vcelku zbytečné dodávat tělu vápník ve vysokých dávkách. Kombinací vápníku a vitaminu D s dalšími minerály a vitaminy, které obnovují kostní organickou matrix - včetně proteinové části - je zajištěno efektivní vázání vápníku v kostech.

Tyto živiny, které se podílejí na obnovení kostní organické matrix, jsou vitamin C, zinek a mangan. Vitamin C se podílí na normální funkci kostí jako koenzym. Zinek tvoří strukturální část kostí a mangan přispívá k udržení normálního stavu kostí díky různým enzymům, které jsou důležité pro tvorbu kostní tkáně. Veškeré tyto živiny jsou obsaženy v přípravku OmniX a OmniVegan.

Kosti se dále udržují zdravou životosprávou a pohybem.

Osteoform je registrovaný u "The Vegetarian Society"

Osteoform je zcela bez živočišných přísad (obsahuje však vitamin D3, který se získává z ovčí vlny, proto není registrován u veganské společnosti The Vegan Society) a je registrovaný u "The Vegetarian Society", Londýn, vegetariánské organizace založené v roce 1847 v Anglii. Tato registrace Vám garantuje, že Osteoform je 100% vegetariánským přípravkem.

Složení a informace pro uživatele:

Doporučená denní dávka pro dospělé a děti od 11 let: 2 tablety.

2 tablety obsahují: %DDD

Vápník (citrát/uhličitan)

400 mg 50 %

Hořčík (citrát/oxid/uhličitan)  

200 mg     53 %
Vitamin D3 (cholekalciferol)  20 μg 400 %

*DDD = Doporučená denní dávka pro dospělé a děti od 11 let

Složení: uhličitan vápenatý, vápenaté soli kyseliny citrónové, oxid hořečnatý, uhličitan hořečnatý, hořečnaté soli kyseliny citrónové, maltodextrin (kukuřice), kukuřičný škrob, cholekalciferol. Zpevňující látky: mikrokrystalická celulosa, sodná sůl karboxymethylškrobu.hydroxypropylmethylcelulosa. Leštící látky: talek, hořečnaté soli mastných kyselin (rostlinné). Zvlhčující látka: glycerol.

Přípravek není určen dětem do 11 let. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Potravinové doplňky nenahrazují pestrou a vyváženou stravu a zdravý životní styl.

Skladujte v suchu při pokojové teplotě.Ukládat mimo dosah dětí!


 

 


Facebook